Vyhledat na webu

Zavřít

Stmelovací kurz třídy 5. E

Hned první den školy (1. 9.) jsme se po třídnické hodině vydali na stmelovací kurz. 
V 11:00 jsme vyrazili autobusem společně s naší novou třídní paní profesorkou Krygarovou a s třídou 1.E směrem tvrz Holešice u Orlické přehrady. Po příjezdu jsme si nejdříve zabrali chatky a poté nás již čekal výborný oběd, řízek s bramborovou kaší. Odpoledne si pro nás vedoucí, včetně školní psycholožky, připravili hry na spolupráci v týmech. Například jsme v deseti lidech měli poslepu z lana vytvarovat čtverec nebo se přemístit přes , elektrický drát". Po celkem fyzicky namáhavé aktivitě následovala logická hra, parlament. 
 

Pozdě večer všichni jsme dostali zapálenou svíčku a šli jsme, dokud nás svíčky nezavedly až na konec cesty. Tam na nás již čekala paní profesorka Krygarová s proslovem, rituálem a krásným dárkem – originálním pracovním sešitem. 
 

Páteční den se nesl v podobném duchu jako předchozí, byl naplněn teambuildingovými hrami. Utkvěla nám třeba hra na moře, kdy každý z nás měl jednu židli a společnými silami jsme se museli dostat na druhý konec místnosti, ovšem bez mluvení, zvuků a žádná židle nemohla zůstat bez doteku. Do paměti se nám zaryl i upravený fotbal, při němž jste měli jen jeden dotyk míče a pro další jste museli doběhnout ke své bráně. Celý den zakončila diskotéka a kytarový večer. 
 

Poslední den začal hrami na důvěru, které jsme úspěšně zvládli. Následovaly závody ve dvou skupinách a balení. Před odjezdem jsme si každý přilepili na záda papír a ostatní na něj psali pozitivní věci. Obálku s papírem jsme si každý mohl otevřít až po šesté hodině večer doma. 
 

Celý kurz byl vyplněn skvělým programem a výborným jídlem. I díky kurzu se těšíme na další čtyři roky na našem gymnáziu a hlavně na společné zážitky s naší novou třídní profesorkou. 
 

Hermína Ottová, Barbora Kubáková 

Zobrazit navigaci