Vyhledat na webu

Zavřít

Absolventi

Absolventi

Absolventi

Jsme skupinou bývalých studentů GJVJ, kteří v současné době studují na vysokých školách. Protože se cítíme být s naším gymnáziem stále spřízněni, rozhodli jsme se vytvořit tuto síť kontaktů, jejímž primárním cílem je zprostředkovat vám, studentům gymnázia, kteří vyhlížejí svá budoucí zaměření, informace o oborech dle vašeho zájmu.

Před několika lety jsme byli studenti posledních ročníků GJVJ tak jako vy. A tak jako vy jsme byli při volbě vysoké školy odkázáni na informace z novin a internetu. Těchto informací je ale málo a jsou často přinejmenším zkreslené. Navíc spousta z vás jistě bude chtít vědět řadu konkrétních věcí, které ačkoliv by vás zajímaly a každý vysokoškolák je musí vědět, na dnech otevřených dveří vám je z nějakého důvodu neřeknou. Přesně s takovými problémy vám můžeme snadno poradit my, protože jsme je před pár lety také řešili. Doufáme, že pár let po maturitě se nacházíme v ideální situaci, ve které již víme něco o tom, jak to funguje na vejšce, a zároveň máme dostatečně blízko k vám, abychom vám mohli poradit.

Chceš jít studovat medicínu, ale nevíš, která fakulta by pro vás byla nejlepší? Napiš nějakému medikovi, který před pár lety také nevěděl. Nemůžeš si vybrat mezi podobnými obory na jedné fakultě? Napiš někomu z té fakulty, určitě ti bude umět popsat víc oborů než jen ten svůj. A konečně, když už máš vybráno, co přesně chceš studovat, nejsi si tak docela jistý, jestli ti to dá právě to, co bys očekával, nebo naopak si nejsi jistý, jestli to zvládneš? Na takové otázky ti těžko odpoví lépe někdo jiný, než člověk s podobným backgroundem.

Takže pokud se ti honí hlavou něco podobného, neváhej vyhledat si v seznamu níže vhodného člověka a napsat mu mail. Z důvodu ochrany našich osobních údajů před vševidoucím bratrem Googlem nejsou zveřejněna celá naše jména ani mailové adresy a musíš nám napsat přes kontaktní formulář. Napiš prosím pouze jednomu člověku – psát více lidem naráz typicky nemá smysl a hlavně to je trošku sobecké. 


Pokud už jsi absolventem a chceš se stát jedním z nás, kontaktuj ptacnik@gjvj.cz. Díky!  


Zeptej se nás

Jméno Škola Rok maturity Zpráva
Jakub M. VŠCHT v Praze (chemické inženýrství) chemie, kvantová chemie, počítačové modelování, studentské organizace, studium v zahraničí, program Erasmus, ESN 2010 Napiš mu!
Tomáš M. MFF UK (matematika), IES FSV UK (ekonomie) statistika, pravděpodobnost, umělá inteligence, optimalizace, kolej Budeč, obecná matematika 2011 Napiš mu!
Michal Š. FF UK (obor Historie) historie, pedagogické minimum 2011 Napiš mu!
Petr H. IES FSV UK (ekonomie) Ekonomické teorie, statistika a ekonometrie, finance a bankovnictví 2012 Napiš mu!
Marika Ř. FF UK (psychologie) Psychologie, Přijímací zkoušky, Psychologie práce a organizace, HR, Sportovní psychologie, Psychodiagnostika 2012 Napiš mu!
Ondřej H. MFF UK (Informatika) Informatika, programování, matematika, matfyz, organizace seminářů, koleje 17. listopadu 2013 Napiš mu!
Martin H. ČVUT FSv (Architektura a stavitelství) architektura, inženýrství, kreslení, přijímačky, ateliér 2013 Napiš mu!
Luboš B. FJFI ČVUT (jaderné inženýrství), EPFL-ETHZ (Nuclear Engineering) Koleje Strahov, jaderka, matematika a fyzika v praxi, ČEZ a studium, studium v zahraničí (Švýcarsko) 2013 Napiš mu!
Monika B. ČVUT FS Výrobní a materiálové inženýrství Svařování a Jsem holka, je klučičí prostředí pro mě? 2014 Napiš mu!
Václav R. MFF UK / ETH Zurich (informatika) studium v zahraničí, informatika, matematika 2015 Napiš mu!
Karolína K. 2. LF UK (všeobecné lékařství) medicína, kolej Kajetánka 2015 Napiš mu!
Kateřina B. FEL ČVUT (Otevřená informatika, Umělá inteligence) - Informatika na FEL vs Matfyz, Erasmus, Umělá inteligence, Computer science 2016 Napiš mu!
David Š. Řízení a ekonomika průmyslového podniku (ČVUT), Mezinárodní obchod (VŠE) ekonomie, mimoškolní aktivity (studentské organizace) 2016 Napiš mu!
Magda M. UK, 3. lékařská fakulta Kolej Švehlova, TRIMED, přijímací řízení (bez přijímaček), specifický studijní plán na 3. LF (výhody x nevýhody) 2017 Napiš mu!
Lukáš V. ČVUT FJFI Matematická fyzika Organizace výuky na vysoké škole fyzika, matika, chemie, Ivt 2018 Napiš mu!
Henrietta O. VŠCHT (biochemie a biotechnologie, mikrobiologie a genové inženýrství) Můj obor, kolej Volha 2018 Napiš mu!
Filip R. 1. LF UK (všeobecné lékařství) Volba fakulty, koleje, průběh studia, příprava na příjimačky, učebnice 2018 Napiš mu!
Zobrazit navigaci