Vyhledat na webu

Zavřít

Stmelovací kurz 5.E

Hned v pondělí po prázdninách jsme se vydali na stmelovací kurz. K Orlické přehradě jsme dorazili v čase oběda, ale nejdřív jsme se museli ubytovat. Kvinta se usídlila v chatkách, zatímco prima v tvrzi Holešice. Dále následovala obědová pauza a po ní seznámení s lektory, kteří nás provázeli nabitým programem. Celé odpoledne proběhlo v přátelském duchu plném her a teambuildingových aktivit. Na závěr dne pro nás dospělí přichystali noční bojovku. Šli jsme při svíčkách až k Orlické přehradě, kde na nás čekal pan profesor Kuneš s dárečky a pasoval nás na studenty vyššího gymnázia. 

Další den jsme začali snídaní a rychlou rekapitulací předchozího dne. Ukázalo se, že všechny nejvíc bavila bojovka. Potom už jsme se pustili do časově náročnější hry. Měli jsme za každou skupinu třídnímu profesorovi uvařit správně vejce natvrdo a hezky ho naservírovat. Samotné vajíčko a další pomůcky na vaření jsme vyhráli v různých soutěžích. Poté byl oběd a s ním i delší přestávka na koupání v Orlíku a odpočinek. Zbytek odpoledne jsme opět strávili hraním pohybových i debatních her.  

Poslední den nás už čekaly pouze klidné aktivity. Také jsme dali zpětnou vazbu lektorům. Ve dvě hodiny odpoledne jsme po necelých třech dnech strávených na krásném místě odjížděli. Všem se kurz velmi líbil. S panem profesorem Kunešem jsme společně započali školní rok a těšíme se na další čtyři roky studia. 

Veronika Ludvíková, Michaela Bromová 

Zobrazit navigaci