Vyhledat na webu

Zavřít

Seznamovací kurz 1. A 2022

Na náš seznamovací kurz jsme odjeli společně s třídní paní učitelkou Schacherlovou v pondělí 5.9. do tvrze Holešice. Na místě nás přivítali lektoři v čele s panem učitelem Kunešem a první seznamovací aktivity. Po obědě nás čekalo několik her na spolupráci v týmu. Vše jsme si moc užili. Večer jsme se sešli v tělocvičně a čekaly nás ještě otázky ano/ne, které byly hodně osobní, ale i přesto se zúčastnili všichni včetně naší paní učitelky třídní. Po programu jsme se spontánně shromáždili u kytary na terase a zpívali až do večerky. 

V úterý ráno nás čekala bohatá snídaně a pestrý program. Začali jsme hrou o přežití na otevřeném oceánu, která byla sice náročná, ale i přesto nás bavila a zvládli jsme ji. Připraveny byly další týmové hry, například záchrana života padajících vajíček. Večer byl nachystaný řecký večer, kde pan učitel Kuneš ztvárnil prince Parida. Byli jsme rozděleni do několik družin, kdy každá měla představit svou nejkrásnější Helenu. Všichni se úkolu zhostili skvěle. Po vyhlášení výsledků následoval společně strávený večer v podobě diskotéky nebo kytarového hraní.  

Ve středu se už vše schylovalo ke konci. Svoji důvěru jsme upevnili nejprve během důvěry, a poté i pádem do náruče svých spolužáků. Naštěstí nám nikdo nespadl. Po obědě proběhl přesun do naší školy, kde na nás čekaly poslední aktivity. Kurz jsme uzavřeli sdělením svých pocitů v podobě psaníček a dopisem pro své budoucí já. 

Náš adapťák byl prostě skvělý. Sblížili jsme se jako kolektiv a všechny společné aktivity jsme si velmi užili. Velké poděkování patří lektorům - panu učiteli Kunešovi a absolventkám gymnázia Kiki a Janče, kteří pro nás celý program připravili. A zároveň bychom jako třída chtěli poděkovat naší paní třídní učitelce Schacherlové, která nám při různých aktivitách pomohla, a i se do některých zapojila. 

 

Matěj Boršovský, Markéta Wohlgemuthová, Johanka Moučková, Gabriela Žáčková, Lenka Čechová 

Zobrazit navigaci