Vyhledat na webu

Zavřít

Příměstský tábor Programování a robotika 2023

Kdyby vám někdo řekl, že máte jít do školy o týden dříve, jak byste odpověděli? Asi podobně jako my: „To ani náhodou!“ Co kdybyste se ale nemuseli učit, ale poznávat nové věci? To už je jiná. Přesně tuto příležitost jsme měli na příměstském táboře TIB, který proběhl poslední prázdninový týden v Jirsíkově vzdělávacím centru Gymnázia J. V. Jirsíka. 

Pětidenní program pro školní děti do 12 let se skládal z workshopů, během kterých si bylo možné například postavit vlastní meteostanici pomocí Raspberry Pi, zkrotit vlastnoručně složené roboty či se ponořit do tvorby aplikací v DartuOdpoledne jsme pro změnu věnovali společným hrám od těch sportovních přes gamebook až po Městečko Palermo. 

Speciálním dnem se stala středa, kdy jsme vyrazili do Jindřichova Hradce, abychom využili našeho informatického myšlení pro průzkum habrového Obludiště, v němž jsme hledali dřevěné obludy. 

V pátek na nás čekal workshop od společnosti VirtualLab, díky kterému jsme poznali využití rozšířené a virtuální reality, kterou jsme si i prakticky vyzkoušeli. Kromě workshopu si každý během pátku stihl vymodelovat svou vlastní jmenovku. Jmenovky pak byly vytištěny na 3D tiskárně a každý si mohl tu svou odnést domů. Zlatým hřebem posledního dne se stalo vyhlášení celotáborové hry, jež spočívala v získávání bodů za absolvované aktivity. 

Rád bych poděkoval všem lektorům a účastníkům za vynikající tábor. Velké poděkování také patří vedení GJVJ, které umožnilo konání tábora v bohatě vybavených prostorách Jirsíkova vzdělávacího centra. 

Matyáš Hronek 
Hlavní vedoucí příměstského tábora 
TIB, z.s. 

Zobrazit navigaci