Vyhledat na webu

Zavřít

Přehlídka prací nejlepších SOČkařů v Plzni

Nejen prezentaci svých odborných prací, ale například i velkolepý raut jsme absolvovali na přehlídce nejlepších prací SOČ z celé České republiky konané 16. - 18. června 2023 v Plzni. 

Vše začalo v pátek zahájením v moderním plzeňském Tech Toweru, které bylo zpříjemněno kulturním vystoupením sboru. O tom, že přehlídka nebude jenom formální akce, jsme se následně přesvědčili na vynikajícím rautu, kdy jsme měli příležitost se seznámit i s ostatními soutěžícími. 

Sobotní den jsme strávili na obhajobě našich prací, která se konala na Gymnáziu Luďka Pika. Rozdělili jsme se podle oborů. Po krátkém představení nejdůležitějších tezí našich prací jsme čelili záludným dotazům odborné poroty. Zároveň jsme měli příležitost se obohatit zhlédnutím prezentací konkurenčních prací. Večer jsme se pak odměnili návštěvou centra Plzně, pár odvážlivců se dokonce vydalo i na výlet k zřícenině hradu Radyně. 

Celá přehlídka byla zakončena slavnostním vyhlášením v neděli. Ačkoliv, jak poznamenal moderátor, byla v Tech Toweru koncentrace nejnadanějších republikových talentů na m² vyšší než 1, tak jsme se mezi nimi neztratili a mezi silnou konkurencí jsme obsadili úctyhodná umístění napříč obory: 

Umístění 

Jméno a příjmení 

Obor 

Název práce 

4. místo 

Vojtěch Tříška 

Biologie 

Mykologický průzkum lokalit PP Kaliště a PP 

Ohrazení 

7. místo 

Tomáš Vacek 

Ekonomika a řízení 

Sestavení modelového investičního portfolia 

9. místo 

Šimon Jukl 

Pedagogika, psychologie 

Efektivita metod ke studiu angličtiny 

11. místo 

Matyáš Hronek 

Matematika 

Fraktály 

12. místo 

Jakub Kučera 

Matematika 

Teorie grafů a jejich využití 

13. místo 

Karel Zikeš 

Fyzika 

Efekt intenzity excitačního paprsku v tranzientní 

absorpční spektroskopii karotenoidů 

  

Zobrazit navigaci