Vyhledat na webu

Zavřít

Praha biologická i divadelní

Jak 3.B započala druhé pololetí? V úterý 13. 2. 2024 se vydala na celý den do Prahy na biologicko-literární exkurzi s paní Říhovou a panem Kunešem.  

Z vlakového nádraží v ČB jsme odjeli expresem v 7:58 a hned po příjezdu na hlavní nádraží v Praze jsme si již razili cestu směrem na Anatomický ústav 1. lékařské fakulty UK. Zde nás přivítala paní profesorka, která vede přednášky na fakultě, a představila nás poměrně rozsáhlé sbírce koster nejrůznějších mořských a suchozemských obratlovců. Protože do anatomie nepatří jen kostra, měli jsme dokonce možnost si prohlédnout plastifikované lidské orgány, které poskytli ústavu dárci pro vědecké účely. Po této pro někoho náročné, až vyčerpávající přednášce jsme se přesunuli do Hrdličkova muzea, jež se nachází prakticky za rohem od anatomického ústavu, a zde nás čekal velice milý pán, který nám představil kouzlo evoluce. Podívali jsme se zblízka na vývoj člověka, přičemž jsme si mohli porovnat lebky jednotlivých vývojových stádií. Kromě tohoto jsme se ale také dozvěděli něco o šlechtění psích a kočičích plemen a nakonec nám byl pro zajímavost popsán proces mumifikace člověka. 

Pro jeden den už bylo té anatomie vskutku až příliš, proto bylo nutné odlehčit situaci nějakou klasickou komedií, a od koho jiného než od mistra divadelních her Williama Shakespeara. V Divadle ABC, kousek od Václavského náměstí, nás čekala nadčasová komedie Jak se vám líbí. Nejednalo se o klasické pojetí, ačkoli všechny repliky byly původní, avšak kostýmy, scéna, hudba, vše bylo pojato do moderního stylu. Někomu, kdo čekal klasiku, to muselo přijít hodně překvapující, dalo by se říci až šokující. Zní to jako velice náročný den, což také byl, proto jsme nechali sdílení zážitků na druhý den a cestu vlakem zpět domů jsme věnovali spánku.  

Barbora Valentová a Ngo Dieu Linh, 3.B 

Zobrazit navigaci