Vyhledat na webu

Zavřít

Mladý programátor 2022

V pátek 13. 5. se již mnozí studenti jistě těšili na volný prodloužený víkend, ovšem naši programátoři vyrazili do Prahy čelit soutěži Mladý programátor 2022, která se konala na FZŠ Trávničkova v Praze 13. Ještě v pátek večer měli naši studenti příležitost se něčemu přiučit na Workshopech těsně před samotnou soutěží, která se poté uskutečnila v sobotu dopoledne. Po obědě pak dostali příležitost prozkoumat okolí místa soutěže v rámci šifrovací hry. Zašifrované ale byly i předběžné výsledky, které porota rozmístila po škole těsně před večerkou. Oficiálního vyhlášení a předání cen se účastníci dočkali v neděli ráno.

Druhé místo v kategorii B (Baltík) obsadil Daniel Petrů (3. E) a čtvrté místo připadlo Ondřeji Ryjáčkovi (3. E).

V kategorii C (Scratch) velmi těsně zaujal čtvrtou příčku Vojtěch Perník (4. E), kterému bronz utekl pouze o tři desetiny bodu. Jedenácté místo získal Matouš Veselý (2. E) a na 17. pozici se vybojoval Jakub Dvořák (3. E).

V týmu organizátorů se letos angažovali Matyáš Hronek (2. C) a Ondřej Kalousek (6. E).

Všem našim studentům děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia a děkujeme také paním profesorkám Janě Hadravové a Leně Kolářové, které se o výpravu staraly a doprovázely ji.

Zobrazit navigaci