Vyhledat na webu

Zavřít

Mendík zdolal další milník!

Přečtěte si poděkování pana velvyslance ČR při Svatém stolci za tuto akci a následující článek přímé účastnice:

Za dobu své existence se smíšenému sboru Mendík podařilo předvést svůj um nejen v několika městech České republiky, ale i v zemích jako je Dánsko, Německo, Srbsko, Rumunsko a Slovinsko.

Nyní jsme však posunuli laťku o něco výš při návštěvě Říma, kde jsme měli možnost zúčastnit se a zazpívat na generální audienci papeže Františka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Osobní setkání se Svatým otcem bylo silným zážitkem nejen pro věřící, ale i pro nás, jenž jsme byli svědky papežovy skromnosti,  kterou nám projevil palcem nahoru a slovy: „Pray for me“. Tuto poctu si budeme moci připomenout i růžencem darovaným právě hlavou římskokatolické církve.

Tím ale neobyčejné zážitky nekončí. Ve čtvrtek 28. září 2017 nám byla udělena pocta v podobě doprovodu slavnostní Svatováclavské mši svaté v Chrámu sv. Petra ve Vatikánu. Liturgie byla sloužena v češtině a tak si ji mohli vychutnat i fanoušci skládající se z rodičů a příznivců našeho sboru.

Ale náš program se neskládal jen z vystoupení. Byl i plný obdivování památek, po kterých nás „jako frajer“ provedl pan profesor Václav Kuneš a ochutnávání proslulé italské zmrzliny. S Římem jsme se rozloučili pátečním večerním koncertem, u něhož byla přítomna i zástupkyně českého velvyslance, a který byl součástí vzpomínkového večera na absolventa našeho gymnázia – v tomto roce zesnulého kardinála Miloslava Vlka.

Tento výlet pro nás zůstane navždy krásným zážitkem a vzpomínkou k tomu. Nikdy bychom to však zažít nemohli, nebýt naší milované sbormistryně Mgr. Olgy Thámové, která i přes pokročilé těhotenství absolvovala cestu s námi.

Za velkou finanční podporu vděčíme statutárnímu městu České Budějovice, Jihočeskému kraji a Sdružení rodičů při GJVJ.

Děkujeme! 

 Michala Brodská, 2.C


O přípravě akce.

Jak o akci informoval ČESKOBUDĚJOVICKÝ deník.cz.


Zobrazit navigaci