Vyhledat na webu

Zavřít

Lyžařský kurz 2. E

Ve středu 14. 2. 2024 se naše třída 2. E společně s panem profesorem Blažkem a paní profesorkou Kubíčkovou vydala na lyžařský kurz do středisek Folgarida a Marilleva v Itálii. Když jsme se v 9:00 shromáždili na jednom opuštěném parkovišti vedle Kauflandu, všichni zívali. Svá zavazadla jsme naházeli do úložného prostoru v dolní části autobusu. Po 8,5hodinové cestě jsme dorazili na místo.  

První den probíhal asi takto: „Přijeli jsme okolo šesté odpoledne, vybalili si věci, uklidili lyže do lyžárny a po večeři šli spát,“ popsala Viky náš první den. Přiznala se, že z lyžování měla trošku strach, který po rozježdění přešel.  

Druhý den jsme se probudili do krásného slunečného dne. „Po snídani jsme vyšli na svah a rozdělili jsme se do družstev podle lyžařských schopností. Když jsme se vrátili, měli jsme před večeří čas na zábavu. V 10:00 jsme šli spinkat,“ řekla Mája. „Následující den jsme všichni lyžovali už hodně dobře. Na sjezdovky jsme přišli trochu později, takže sníh už nebyl čerstvě upravený,“ svěřil se nám jeden ze spolužáků. Podle nás se ale i na tomto sněhu jezdilo krásně. V sobotu 17. 2. jsme byli už celkem unavení, proto jsme si trošku zkrátili čas strávený na lyžích. Na pokojích jsme hráli spoustu her, povídali si a hodně se smáli. Neděle byl poslední celý den, ve kterém jsme zdolávali kopce. V pondělí jsme je totiž sjížděli jen dopoledne a pak jsme balili své kufry a uklízeli bytečky pro 6–8 lidí.  

Vyrazili jsme na cestu zpátky do České republiky. Návrat byl očekáván kolem půlnoci, a tak se doopravdy stalo. V úterý 20. 2. jsme dospávali a lenošili ve svých postelích. Myslíme, že se lyžařský kurz velmi vydařil a nikdy na něj nezapomeneme. Děkujeme moc všem, kteří se o nás v Itálii starali.  

Beáta Jarošová a Anežka Chalupová z 2.E 

Zobrazit navigaci