Vyhledat na webu

Zavřít

Letní škola psychologie 2023

Druhý ročník dvoudenní Letní školy psychologie s podtitulem Setkejme se s odborníky, který byl v červnu již během první přihlašovací hodiny vyprodán, se i letos těšil úspěchu.
Není divu, program byl opravdu pestrý.

První konferenční den zahájily workshopy. Díky jednomu z nich si žáci vyzkoušeli, jak by se měl chovat dobrý přítel a díky druhému zase jaké je to být dobrovolníkem. Za zkušenosti, které jsme získali, děkujeme týmu z Temperi, o.p.s. (http://www.tempericb.cz/).

Další workshopy se snažily postihnout palčivá témata dnešní doby - vyvážení pracovního/školního života a života osobního s https://www.profikoucka.cz/ nebo také téma psychohygieny a její využitelnosti pro každého z nás.

Na besedě Gender byl prostor pro diskusi o současných problémech identity mladých lidí a stejně tak byl prostor pro diskusi na přednášce Krizová intervence, v níž se zástupkyně z organizace Chytrá péče (https://www.chytrapece.cz/)
snažila poukázat na důležitost znalosti první psychologické pomoci.

S vysvětlením podstaty traumat, PTSD a práce klinického traumaterapeuta za námi přijel odborník až Německa, přičemž nebyl jediný, kdo absolvoval delší cestu, na přednášku Mediace totiž přijela právnička z týmu https://resenidohodou.cz/, která nám kvalitně přiblížila výhody mediačních technik při řešení konfliktů.

Ani letos nechyběla témata z všeobecně atraktivního oboru - psychopatologie. Poslechli jsme si přednášky o sexuálních deviacích od psychologa z organizace https://parafilik.cz/ a také o příčinách kriminálního chování od vězeňského psychologa z Vazební věznice v Českých Budějovicích.

Psychologická témata letos doprovodilo i jedno pedagogické - Speciální pedagogika, jehož cílem bylo seznámit studenty s pomocnými psychologickými vědami.

Také jsme nahlédli pod pokličku kognitivně behaviorální terapie na přednášce Psychologie hubnutí, jejíž lektorka z https://hubnuhlavou.cz/ udělala osvětu v tématech přijetí vlastního těla, práce se sebevědomím a také prevence PPP.

Letní škola psychologie byla přínosná zejména díky možnosti setkat se s lidmi z praxe, kteří žákům pomáhají ujasnit si, jakým směrem by se chtěli ve svém profesním životě ubírat a také představit si teorii, kterou probíráme v seminářích z psychologie.

Tímto děkuji všem účastníkům za téměř 22hodinový maraton psychologických přednášek, který byl naplněn příjemnou atmosférou, zvídavými dotazy a obohacujícími informacemi a také všem lektorům za nesmírně podnětná témata, které velmi zdařile lektorovali.

 Adéla Krygarová

Zobrazit navigaci