Vyhledat na webu

Zavřít

Jsme na stejné lodi – proč to nevidíme?

V úterý 24. října 2023 se naše třída 4.E zúčastnila interaktivní online konference k Týdnům globálního vzdělávání. Na té letošní s názvem ,,Jsme na stejné lodi - proč to nevidíme?'' jsme se věnovali tomu, proč pohlížíme na svět negativně.

Nejprve jsme byli do tématu uvedeni pomocí výukové lekce, potom následovala samotná konference. Během ní vystoupili tři hosté, každý s nějakým příběhem, zajímavými informacemi a doporučeními. Prvním z hostů byl Jiří Preis ze Západočeské univerzity v Plzni, řekl nám něco o knize Faktomluva a vysvětlil nám, proč často vnímáme věci okolo sebe horší, než mohou ve skutečnosti být. Od Tomáše Lindnera, redaktora časopisu Respekt, jsme se dozvěděli o práci novináře, jeho reportážích z Afriky a jiných částí světa, také nám poradil, jak poznat nepravdivé články na internetu. O klimatické změně hovořil Daniel Tichý, pověděl nám, jak k ní přistupují média. Také pro nás měl pár tipů, jak přispět k ochraně klimatu. Všichni hosté nám odpovídali na naše zvídavé dotazy, k tématu byly připraveny různé zábavné aktivity. Program jsme v závěrečné lekci zreflektovali, shrnuli jsme si, co jsme si z konference odnesli.

Akce se nám líbila, témata, o kterých se mluvilo, byla zajímavá a pro nás důležitá. Rádi bychom poděkovali všem hostům a účinkujícím v průběhu konference. V neposlední řadě bychom také chtěli poděkovat panu profesoru Vláškovi, že nám umožnil účast na této události.

Marie Šejharová, 4.E

Zobrazit navigaci