Vyhledat na webu

Zavřít

Biologicko – zeměpisná exkurze druhých ročníků

V pondělí 4. 9. vyrazila třída 2.B společně s 2.A a 6.E na biologicko-zeměpisnou exkurzi na Slovensko.  

Z Českých Budějovic jsme vyjížděli okolo 10. hodiny večerní, přičemž jsme se všichni snažili přes noc načerpat co nejvíce sil na úterní túru.  

V úterý ráno jsme dorazili do Tater a nechali jsme se vyvézt lanovkou na Chopok, odkud jsme zahájili nejnáročnější túru z celé naší exkurze. Prošli jsme se po hřebech Nízkých Tater, nechyběl ani výšlap na Ďumbier. Zažili jsme nádherné výhledy po okolní krajině. Poté nás autobus odvezl do Turistického ráje v Hrabušicích, kde jsme byli ubytovaní.  

Ve středu jsme se vydali do rokliny Suchá Belá, kde jsme byli fascinováni vodopády, okolo kterých jsme šplhali po dlouhých žebřících a následně jsme dorazili na Kláštorisko, kde nás čekal zasloužený odpočinek.  

Ve čtvrtek jsme podnikli další pěší túru v oblasti rokliny Prielom Hornádu, zde se nám naskytl úchvatný výhled na řeku Hornád a spoustu nádherných vodopádů. Opět jsme dorazili do Kláštoriska, kde jsme načerpali síly na zpáteční cestu.  

Každý večer uplynulých dnů jsme s profesory strávili zajímavými diskusemi a rozpravami o zeměpisných a biologických úkazech navštívených míst. 

V pátek ráno jsme odjeli obdivovat krásy Dobšinské ledové jeskyně, která patří k nejvýznamnějším na světě. Poté nás čekala kopa zábavy a zasloužené relaxace v aquaparku Tatralandia v Liptovském Mikuláši.  

V sobotu nás čekala poslední túra ve Vysokých Tatrách, nejprve jsme vyjeli lanovkou na Skalnaté pleso, odkud jsme šli po tatranské magistrále přes nejkrásnější vodopády Studeného potoka na Hrebienok až do Starého Smokovce.  

V neděli ráno, hned po snídani, jsme vyrazili na dlouhou cestu domů. Celou exkurzi jsme si velice užili, počasí nám přálo. Šlo o nejlepší zahájení školního roku. Na závěr bychom chtěli poděkovat paním profesorkám a pánům profesorům za skvělý program a péči, kterou nám věnovali.  

Štěpánka Žuravská, 2.B 

Zobrazit navigaci