Vyhledat na webu

Zavřít

Adaptační kurz 1.B

Krátce po zahájení školního roku jsme se se svojí novou třídou vydali na třídenní adaptační kurz do tvrze Holešice u Orlické přehrady. Hned po příjezdu nás uvítali naši lektoři, kterými byli Markéta, Petr a Viki. Zahráli jsme několik rychlých her na seznámení a šli se ubytovat.  

Po obědě jsme se začali poznávat. Nejprve jsme se naučili naše jména, potom se zamysleli nad pravidly, podle kterých jsme se měli na kurzu navzájem k sobě chovat. Později už přišla na řadu hra o důvěře a spolupráci, u které jsme se pořádně poznali jak fyzicky, tak psychicky. Večer jsme si zkusili, jaké to je maturovat, a poznali jsme, že to není vůbec jednoduché.  

Další den jsme začali hrou založenou na spolupráci, kde jsme se museli dostat po určitém počtu židlí přes celou místnost. Hra byla trochu zrádná v tom, že pokud jsme při přesunu hlasitě klepli židlí o podlahu či něco jiného, okamžitě jsme o ni přišli. Odpoledne jsme zjistili, že každý máme jiné morální zásady, neboť jsme posuzovali,  která postava z příběhu se zachovala nejhůř a jaká nejlépe.  

Večer jsme sháněli Helenu pro Parida a zpívali u svíček, protože na táborák již bylo pozdě. 

 Adaptační kurz nás všechny moc sblížil a díky němu budeme super parta celé čtyři roky.  

Matyáš Samohýl 

Zobrazit navigaci