Vyhledat na webu

Zavřít

Závody v přespolní běhu

Už po několik let organizuje naše gymnázium závody v přespolním běhu, tentokrát po dlouhé coronavirové pauze.  Tato sportovní akce se uskutečnila v úterý 21.9. v lesoparku Stromovka a soutěžilo se ve třech kategoriích, zúčastnili se jí žáci ZŠ a NG a také studenti středních škol. Letošní účast byla rekordní, například v kategoriích III (6. a 7. třída) a IV (8. a 9. třída) startovalo v každém běhu děvčat i chlapců mezi 80 až 90 závodníky. Ukázalo se tedy, že děti na sport v loňské dlouhé pauze nezanevřely, spíš naopak 😊. Dík patří organizátorům, tělocvikářům našeho gymnázia Miroslavu Blažkovi, Zuzce Kalové a Heleně Kubíčkové. Ale velké poděkování patří i studentům a studentkám, kteří naše gymnázium reprezentovali. Měli jsem zastoupení ve všech kategoriích a také jsme byli úspěšní 😊. Děvčata NG v kategorii III (prima, sekunda) zvítězila a vybojovala si postup do krajského kola v Jindřichově Hradci. Chlapci v kategorii IV (tercie, kvarta) skončili na 2. místě stejně jako děvčata v kategorii V (VG) 😊.