Vyhledat na webu

Zavřít

Začátek školního roku "na jedničku"

Letošní rok začala sexta a druhé ročníky vyššího gymnázia biologicko-zeměpisnou exkurzí do Slovenského ráje a Nízkých i Vysokých Tater.  

Po noci strávené v autobuse jsme si v pondělí ráno vyjeli lanovkou na vrchol Chopku, kde se nám vrátily vzpomínky na jarní lyžařský kurz, a vydali se na hřebenovou túru, přes Ďumbier, nejvyšší vrchol Nízkých Tater, až do horského sedla Čertovica. Zmoženi z neustálého stoupání i klesání jsme se konečně dopravili do našeho kempu v srdci Slovenského ráje, kde už na nás čekala večeře. 

Následující dva dny jsme podnikli  pěší výlety po Slovenském ráji, jejichž obědová destinace bylo v obou případech Kláštorisko. Po našich trasách jsme chodili koryty řek, potýkali s vysokými žebříky a přidržovali se řetězů, zatímco jsme obdivovali krásy okolní přírody, o kterých nám naši spolužáci po večeři podávali odborné informace při svých referátech. 

Čtvrtý den naší výpravy jsme se nejdřív podívali do Dobšinské ledové jeskyně a odpoledne jsme nechali naše již unavené svaly uvolnit v horkých vřídlech Tatralandie. 

Celý týden se nám dařilo utíkat dešti, ale v pátek ráno se na nás nemilosrdně snesla mlha a dešťové mraky, které se naštěstí během dne trochu projasnily. Naši túru ve Vysokých tatrách jsme tedy začali na Skalnatém plesu, které ale nikdo z nás neviděl, a vydali se po vrstevnici na Hrebienok. Výhledy, které jsme měli vidět, jsme si mohli jen představit z vyprávění, zatímco jsme se snažili nespadnout na kluzké kamenné stezce. Výlet jsme zakončili ve Starém Smokovci, kde jsme si dali rozchod, abychom nakoupili suvenýry a ochutnali místní jídlo. 

Večer jsme v kempu za doprovodu několika kytar zpívali u táboráku a rozloučili se tak se Slovenskem.  

V sobotu už jsme jen rychle sbalili všechny věci a po devíti hodinách v autobuse se nám začala objevovat známá místa Českých Budějovic. 

Celou exkurzi jsme si moc užili, seznámili se s našimi spolužáky z jiných tříd a otestovali naši fyzickou zdatnost. Velký dík patří všem učitelům, kteří s námi jeli a měli s námi trpělivost. 

 

Anna Krásnická, 6.E 

Zobrazit navigaci