Vyhledat na webu

Zavřít

V Praze bylo blaze aneb Národní muzeum i divadlo se třídami 2.A a 3.A

Psal se pátek 10. 6., když jsme se jako skupina tříd 2.A a 3.A vydali v čele s našimi drahými profesory do Prahy. 
Celodenní výlet naplněný poznáváním našeho stověžatého města započal příjezdem v 11 hodin dopoledních, tudíž ideálním časem na brzký oběd a menší procházku historickým centrem. 
Jakmile byly síly studentů i profesorů po náročné cestě opět dostatečně načerpány, čekala nás další zastávka – Národní muzeum. Hlavní bodem programu byla expozice dějin 20. století v Nové budově, která sestávala nejen z hmotných památek, ale i z interaktivních prvků. Těm, kterým se v minulosti zalíbilo natolik, že se nechtěli vrátit po první expozici do současnosti, byla poskytnuta možnost navštívit i starou budovu muzea včetně přírodovědných sbírek či vyhlídky z nově otevřené kupole. Každý si zkrátka našel to své. 
Ovšem zlatým hřebem celého dne se stal až následný kulturní zážitek. Kolem sedmé hodiny večerní jsme usedali na balkoně Národního divadla v tichém rozrušení, každou chvíli očekávajíce začátek hry bratří Mrštíků jménem Maryša. Slavné tváře v čele s Pavlou Beretovou, Davidem Prachařem a Vladimírem Javorským podaly dílo v modernějším provedení a publikum se nemohlo dobrat konce potlesku. 
Tak to byla ona, Praha, město zaslíbené, jehož sláva hvězd se dotýká. 

Anna Medová, 3.A 

Zobrazit navigaci