Vyhledat na webu

Zavřít

Studentské volby na GJVJ 2021

Pondělí 20. září se na naší škole neslo ve slavnostním duchu. Studenti společenskovědního semináře z maturitních ročníků pro nás uspořádali volby do Poslanecké sněmovny. Naše gymnázium se totiž opět zapojilo do projektu Studentské volby, který pravidelně pořádá v rámci jednoho ze vzdělávacích programů organizace Člověk v tísni. Ačkoliv se tedy jednalo o volby „nanečisto“, vše vypadalo, jako bychom byli u těch opravdových. Studentská volební komise byla nastoupena v plné síle a dohlížela na hladký průběh celé akce, v improvizované volební místnosti byla vyvěšena státní vlajka i státní znak a uprostřed se vyjímala volební urna. 

 
Z celkového počtu 409 studentů starších 15 let se u voleb postupně vystřídalo téměř 60 % z nich. Volební účast tak byla oproti předchozím ročníkům více než nadprůměrná. 
 
O prvenství mezi sebou soupeřily koalice SPOLU a PIRÁTI A STAROSTOVÉ. Nakonec si studenti našeho gymnázia zvolili koalici SPOLU s rovnými 100 hlasy, na druhém místě se umístila již zmíněná koalice PIRSTAN s 88 hlasy a třetí místo by s velkým odstupem obsadili ZELENÍ. Ostatním stranám by nízký počet obdržených hlasů mandáty nezajistil. 

Všem zapojeným studentům děkujeme a připomínáme, že ti plnoletí si mohou podobnou zkušenost zopakovat tzv. naostro při blížících se říjnových volbách 8. a 9. října. 

Adam Ziegelbauer, 8. E Zobrazit navigaci