Vyhledat na webu

Zavřít

Studentské volby

Už deset let se na školách po celé České republice konají studentské volby, jejichž organizaci zastřešuje Člověk v tísni v rámci výukového programu Jeden svět na školách. Tento rok se do prezidentských voleb zapojilo přes pět set středních škol.  

U nás na gymnáziu proběhla prezidentská volba dne 13. prosince 2022 od 9:00 do 13:30. Poté byly hlasy sečteny, pro kontrolu několikrát přepočteny a do 14 hodin odeslány. Studenti byli o volbách informováni prostřednictvím školního rozhlasu, plakátu umístěného na hlavní nástěnce a také sociálních sítí. Volební místnost se nacházela ve třídě 3.E v druhém patře. Volební komise se skládala ze žáků 3. ročníků společenskovědního semináře. Třídu zdobila česká státní vlajka a volební plakáty. Za stoly seděla komise a dávala pokyny příchozím voličům. Uprostřed místnosti byla umístěna řádně označená volební urna, kam žáci vhazovali své hlasy. Volit mohli všichni studenti starší 15 let. Celkově se voleb zúčastnilo 194 žáků. Všem bylo detailně vysvětleno, jak mají svého kandidáta označit, ale i přesto se v urně našlo 5 neplatných hlasů.  

S velkým náskokem se nejen na naší škole, ale i po cele ČR stala vítězkou bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Na našem gymnáziu získala 107 hlasů.  Na druhém místě se umístil generál Armády České republiky Petr Pavel s 64 hlasy a třetí místo obsadil člen Senátu České republiky Pavel Fischer s 8 hlasy.  

Na volebních lístcích se nacházela i Denisa Rohanová, která však byla v průběhu našich voleb odvolána z kandidatury a nahrazena Karlem Divišem. Děkujeme paní profesorce Vlnaté za perfektní organizaci a možnost vyzkoušet si, jak to u voleb chodí. 

 

Zuzana Pučejdlová, 7. E 

Zobrazit navigaci