Vyhledat na webu

Zavřít

Sportovně-turistický kurz v Třeboni

V pondělí 9. května začal náš dlouho očekávaný cyklistický kurz 3.A a 3.B. Všichni jsme se moc těšili, už jenom z toho důvodu, že náš odjezd nebyl vůbec jistý.  

V poledne jsme se sešli v turistickém kempu Třeboň a ubytovali se v krásných chatkách po čtyřech s vlastní koupelnou. Hned jsme se vydali na první krátkou vyjížďku. Šlápnutí za šlápnutím, cesta za cestou a z pár kilometrů se pomalu stávaly desítky. V kempu jsme měli snídaně ve formě švédských stolů, takže si na chuť přišel opravdu každý a večeře, které tvořily české klasiky. Každé ráno jsme se rozdělili na několik skupinek. Každá jezdila se svým vedoucím. Za dobrodružstvím se s námi vydali pan profesor Baštář a jeho rychlé holky, pan profesor Blažek a jeho skupinka nejrychlejších kluků, paní profesorka Vlnatá a její skupinka holek z 3.B a v neposlední řadě pan profesor Ptáčník, který se v průběhu týdne vystřídal s paní profesorkou Kalovou a jejich skupina „lysohlávky“, složená z dívek i chlapců z 3. A. 

Během týdne jsme dojeli až k pomníčku Emy Destinové. Navštívili jsme pivovar, chatu pana profesora Baštáře a několikrát i třeboňské náměstí s výbornou kopečkovou zmrzlinou. Na obědy jsme se zastavovali v hospůdkách a ochodech na okraji cest a užívali si krásnou třeboňskou přírodu. Po celý kurz krásně svítilo sluníčko, což některým jedincům způsobilo spálení, ale vždy se našla hodná dušička, která nám spálená záda namazala Panthenolem. Podnikli jsme i první květnové koupání a projížďku na paddleboardech na rybníku přímo u kempu. Uprostřed týdne, když nás z kola bolely všechny svaly, jsme uspořádali den sportovních aktivit. Soutěžili jsme spolu mezi třídami ve všech různých sportech, jako je například fotbal nebo volejbal. Kdy nakonec s mírnou převahou zvítězila třída 3. A. Večery jsme trávili u ohniště s kytarou, opékáním špekáčků a grilováním hermelínů na grilu pana profesora Baštáře. 

Bylo nám krásně, bylo nám fajn. Vše proběhlo bez větších problémů, nikdo se neztratil, a kromě jednoho pádu a malých problémů se šlapačkami se nám podařilo kurz v pořádku ukončit v pátek v poledne. Na tyto úžasné dny budeme všichni rádi vzpomínat a nikdy nezapomeneme na čas, který jsme tam spolu strávili. Tímto bychom chtěli poděkovat všem profesorům, kteří s námi měli po celý týden trpělivost, i když už se nám na kolo nechtělo, a byli nám nejen dozorem ale i kamarády. 

Zobrazit navigaci