Vyhledat na webu

Zavřít

Spisovatelé všech tříd, spojte se, aneb kouzelný literární večer

„Spisovatelé všech tříd, spojte se!“ – Kdyby měl 9. listopad 2021 svůj vlastní slogan, jistě by mu náležel právě tento. A byl by to vskutku všeříkající podtitul roztomile komorní společnosti mladých nadějných psavců této školy, kteří sebrali dost odvahy na to, aby vystoupili z řady a alespoň na pár chvil dali na odiv světu, co v nich dřímá.  

V kavárně Kabinet se shromáždili všichni příznivci autorského čtení z široširého okolí; přes žáky, kteří přišli podpořit své kamarády, profesory, kteří přišli hodit očkem po svých nadaných studentech, až k dalším, kteří si udělali na úterní večer čas a rozhodli se ho věnovat budoucím slavným spisovatelkám, spisovatelům, básnířkám a básnířům. Pod rouškou tajemného přítmí prosvětlovaného jen fosforeskujícím globusem vystoupilo na devět chrabrých pisálků tohoto gymnázia.  

Poetky Anna Timrová a Viktorie Bílková nás svým lyrickým jazykem zavedly mezi roztroušené rýmy a prchavé myšlenky. Do říše veršů posluchače zavedli i Anna Medová a Albert Pechoč, a podobně zarýmovala i Kateřina Černá. S Terezou Ederovou jsme zakusili atmosféru starého Řecka, zatímco Martin Sviták a Matouš Nečil se prózou vydali vstříc nevesele veselým povídkám o životě. Linda Šedová, které patří neskonalý dík za zorganizování celého večera, laskavě přečetla práci nepřítomné Terezy Sychrové. 

Rty promlouvající vytříbenou češtinou všech účinkujících spisovatelů doprovázely prsty Patrika Velka tančící po klávesách, které zaplňovaly nutné přestávky mezi vypravěči, nehledě na zábavné promluvy profesorky Šimečkové, jež si vždy našla prostor na krátkou vsuvku o příhodě pojící se k vyprávějícímu. Na závěr nezbývá než jen dodat, že se jednalo o vskutku krásný poetický večer, který si doufejme zase brzy dá své repete.

Martin Sviták 3. A 

Zobrazit navigaci