Vyhledat na webu

Zavřít

Sound of tolerance

Ve druhé polovině listopadu rozšířilo dalších šest studentů naší školy řady těch, kteří měli možnost vyjet do zahraničí na mezinárodní akce v rámci projektu Erasmus +. Hlavním přínosem těchto projektů je nutnost komunikace s vrstevníky v cizím jazyce. Akce mají vždy nějaké společensky aktuální téma a jsou to místa střetávání a poznávání různých kultur.

Poslední setkání s názvem Sound of tolerance se konalo v polské vesničce Podlesice a jeho cílem bylo rozšířit povědomí o lidských právech a vzájemné toleranci. Z naší školy se společně s dalšími studenty z Polska a Turecka zúčastnilo šest studentů z prvního a druhého ročníku.

Účastníci se nejdříve poznali pomocí seznamovacích her. V průběhu celé akce se společně zamýšleli a diskutovali nad tématy týkající se lidských práv, každý přispěl svým názorem nebo zkušeností. Studenti z každé země interaktivní formou seznámili ostatní s kulturou v jejich zemi.

Na závěr společně nacvičili divadelní hru, kterou předvedli dětem v základní škole v Dobrowě Gorniczi. Mimo již dvou zmíněných měst se účastníci podívali do Krakowa, kde absolvovali komentovanou prohlídku historické části města. 

Zobrazit navigaci