Vyhledat na webu

Zavřít

Projekt Erasmus v Dánsku aneb Zažili jsme hygge!

V týdnu 23. – 30. dubna jsme se zúčastnili projektu Erasmus Plus s názvem My city is beautiful. Společně s panem profesorem Kunešem a panem profesorem Vláškem jsme se vydali do Dánska. Vlakem jsme jeli do Berlína a poté letěli do Kodaně. V neděli jsme začali objevovat krásy dánského hlavního města s pomocí Češek, které v Kodani žijí. 

Poté jsme dorazili do Svendborgu, malého města, kde se měl konat náš projekt. Ubytovali nás v Efterskole, internátní škole pro studenty zaměřené na určitý obor. V pondělí už začal program, na němž jsme se měli seznámit s portugalskými, tureckými i polskými studenty a našimi dánskými hostiteli, kteří nám připravili bohatý program. V průběhu celého týdne jsme navštívili spoustu zajímavých míst, například malebný ostrov Aero a dynamické město Odense, rodiště Hanse Christiana Andersena.  

Nejdůležitější je, že jsme poznali spoustu lidí z jiných zemí, kteří byli opravdu milí a jsme rádi, že jsme s nimi strávili čas. Doufáme, že ještě bude možnost je potkat. Během naší návštěvy jsme načerpali dánské „hygge“ a budeme je posílat dál. 

Veronika Ludvíková a studentky 3. E 

Zobrazit navigaci