Vyhledat na webu

Zavřít

Praha historická (nebo turistická?)

Naše třída 3. E se v čele s paní profesorkou Šimečkovou a panem profesorem Jakubíkem v pondělí 6. 6. vydala na historickou exkurzi do Prahy. Jejím cílem bylo podívat se na místa, která jsou v našem hlavním městě spojena s událostmi, o nichž jsme v uplynulých letech slyšeli při dějepisných hodinách.           

Naším prvním cílem byl Pražský Hrad. Když jsme prošli kontrolou, stanuli jsme na rozlehlém druhém nádvoří. Odtud jsme pokračovali do Katedrály sv. Víta, kterou jsme si mohli prohléhnout i zevnitř a obdivovat nádherné architektonické prvky. Na třetím nádvoří nás čekala Bazilika sv. Jiří a další historické stavby. Dále jsme zamířili do Zlaté uličky, na kterou jsme se všichni těšili. Ale když nám paní profesorka vysvětlila, od čeho název pochází, popularita a obdiv uličky hodně klesl.  

Pak už jsme se vydali z Hradu po bývalé královské cestě – Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přes Karlův most až na náměstí Staroměstské. Zde už nám obdivování památek hodně ztěžovaly davy turistů, kteří měli stejný nápad jako my a byli prostě všude. Ale všechny „nástrahy davu“ jsme překonali, nikdo se neztratil, a tak jsme ve večerních hodinách všichni v pořádku dorazili do našeho rodného města. 

Míša Bromová, 3. E 

Zobrazit navigaci