Vyhledat na webu

Zavřít

Oslavili jsme Sametový den

Ve středu 16. 11. se stejně jako minulý rok na našem gymnáziu v rámci projektu Samet na školách konal Sametový den.   

Studenti si po příchodu do školy mohli připnout trikolóru a zamířit do Sametové kavárny. Koupí kávy, čaje nebo něčeho dobrého, napečeného od ostatních studentů, podpořili projekt od Prague Pride „Vytváříme bezpečné školní prostředí pro mladé queer lidi“.   

Kavárna byla spojena s historickou místností, kde se nacházely dobové fotografie, předměty či knihy. Atmosféru dokreslovala hudba linoucí se z gramofonu, v jehož blízkosti mohli studenti napsat dopis pod projektem Maraton psaní dopisů od Amnesty International. Na stolech nechyběly ani letošní speciální noviny Sametový tisk.  

Navštívilo nás též několik lektorů, na jejichž přednášky se mohli studenti předem zapsat. Zavítali k nám například přednášející zinstituce Post Bellum s workshopem Čtyři příběhy revoluce nebo DmitryDubrovskiy, který vedl v angličtině přednášku o lidských právech v Rusku. Návštěvou nás poctila také naše absolventka, novinářka Lída Rakušanová, a setkala se s žáky na besedě, o níž se dozvíte v samostatném článku.  

O velké přestávce vystoupil na schodech sbor Mendík s písněmi Jednou budem dál a Modlitba pro Martu, kterou svým zvučným hlasem ztvárnila Tina Šimečková ze 3. A. O svůj motivační projev nás mezi hudebními vystoupeními obohatil pan Josef Prokeš. Nechybělo ani symbolické zvonění klíči.  

Celý sametový program se velice vydařil a děkujeme všem organizátorům, hostům i návštěvníkům za aktivní účast.  

 

Anna Medová, 4. A 

Zobrazit navigaci