Vyhledat na webu

Zavřít

Okolo Třeboně aneb Septima na kolech

Předposlední týden v červnu se naše třída, 7.E, zúčastnila sportovně-turistického kurzu v okolí Třeboně. Jeho hlavní náplní byla cyklistika, ale zažili jsme toho ještě mnohem víc!  

Tři dny jsme jezdili na kolech. Třeboňská krajina je jako stvořená pro cyklistické výlety. Kopců není mnoho a člověk se může takřka pořád kochat výhledy na rozlehlé louky a lesy. Byli jsme rozděleni na tři skupiny podle toho, jak rychle jsme chtěli jet. Na konci každého dne bylo pro všechny příjemným zjištěním, že máme v nohách několik desítek kilometrů. 

Cestou jsme se zastavovali na zajímavých místech. Navštívili jsme například památník Emy Destinnové, pískovny, kde jsme se osvěžili, nebo pivovar v Jílovicích. Zkrátka, každý si přišel na své.  

Uprostřed týdne, ve středu, se konal speciální sportovní den. Dopoledne jsme se utkali v softballe a později jsme hráli volejbal a fotbal. Horko bylo celkem vyčerpávající, ale rozhodně nás od zábavy neodradilo.  

Naší základnou se stal kemp Doubí u Třeboně, kde jsme se ubytovali v útulných bungalovech. Největší výhodou kempu je množství aktivit, které nabízí. Ve volném čase jsme hráli fotbal, frisbee, deskové hry, koupali se v rybníce či zpívali u kytary… Ale ze všeho nejvíc nás bavil beach volejbal. V něm se dokonce utkaly naše nejlepší hráčky s družstvem učitelů.  

Z kurzu jsme odjížděli unavení a zároveň odpočatí. Byl to skvělý týden, naplněný spoustou zážitků a radosti, na který budeme ještě dlouhou dobu vzpomínat. Děkujeme profesorům Baštářovi, Blažkovi a Kunešovi, že ho pro nás připravili a užili si jej s námi. Po náročném školním roce byl čerstvý vzduch, sluníčko a pohyb tou nejlepší regenerací. 

Anna Timrová, 7.E 

Zobrazit navigaci