Vyhledat na webu

Zavřít

Nedělní putování po stopách krumlovské historie

Poetického desátého dne desátého měsíce roku 2021 proběhla exkluzivní exkurze do Českého Krumlova vedená profesorem Kunešem, který se rozhodl s odhodlaností sobě vlastní provést odvážlivce z řad letošních druháků a třeťáků alespoň částí krumlovských dějin.

Že se výlet vydaří, nesignalizovalo jen sluníčko líně se rozvalující na obzoru, když pár desítek rozespalých figurek vystoupilo na krumlovském nádraží, ale hlavně dvojice medvědů válejících se na prochladlých kamenech u prvního nádvoří. Ti svou nedbalou leností dali jasně najevo, co si o nepříjemných čumilech myslí, takže se výprava vydala na hodinu a půl dlouhou prohlídku méně známé trasy krumlovského zámku. Zde pan profesor se svým obvyklým nakažlivým nadšením vyprávěl o osudech vybraných pánů a paní z řad Schwarzenbergů a dalších rodů kdysi spravujících krumlovské panství, jejichž obrazy pozorovaly procházející studenty jako přízrační duchové po celou dobu prohlídky.  

Druhá část výletu byla strávena ve zlomku komplexu českokrumlovských klášterů, kde sympatický průvodce Ivo Janoušek s o nic méně energickou vervou vyprávěl o fungování a několika temných legendách nejen kaple svatého Wolfganga, ale i o dalších perličkách kláštera. Po přestávce na oběd, proslulý trdelník a kávu následovala poslední rychlá procházka hlavním centrem.

Po celý den panovalo nádherné podzimní počasí, což dokládá i přiložená fotka, při jejíž realizaci se dala přednost pozadí se stromy ověnčenými barevnými listy než jakémusi trapnému výhledu na zámek.

Děkujeme panu profesoru Kunešovi za geniální prohlídku a protáhnutí městem a těšíme se na další projekty.

Martin Sviták, 3.A

Zobrazit navigaci