Vyhledat na webu

Zavřít

Návštěva ze základních škol

Ve dnech 3. a 10. listopadu naši školu navštívily dvě skupiny žáků ze ZŠ Nerudova a ze ZŠ L. Kuby 48 v Českých Budějovicích. Žáci 9. tříd navštívili naše areály IVT a fyziky, kde na ně již čekali studenti našeho gymnázia, aby je zasvětili do našich školních aktivit.
V rámci informatické části zhlédli prezentace aplikací a her naprogramovaných našimi studenty, podívali se na to, co dovedou roboti z LEGO Mindstorms, a na závěr si pomocí setů Micro:bit vyzkoušeli, že začít s programováním na našem gymnáziu může opravdu každý.
Během jedné hodiny fyziky si mohli nejprve zasoutěžit při práci s čidlem na snímání polohy od firmy Pasco. Jejich úkolem bylo se pohybovat vůči čidlu tak, aby přesně vykreslili křivku polohy během 20 sekund. Nejlepší výsledek byl odměněn věcnou cenou. Ve druhé aktivitě se žáci seznámili s virtuální realitou. Celkem 12 brýlí, které zde na gymnáziu využíváme pro výuku nejen fyziky, obsahuje několik předem nahraných aplikací jako např. 3D model motoru, 3D model koronaviru, cestování Sluneční soustavou nebo 3D video s přistáváním modulu na Měsíci.
Děkujeme spolupracujícím školám za návštěvu a přejeme jejich žákům šťastnou ruku při výběru budoucí školy.
Poděkování patří samozřejmě i všem studentům a profesorům z našeho gymnázia, kteří se na akci podíleli.

Zobrazit navigaci