Vyhledat na webu

Zavřít

Když do Národního, tak na Kytici!

Dne 30.5. nás, žáky 3.B a 7.E, čekala událost, na kterou jsme se dlouho těšili – vyrazili jsme za kulturou do matičky Prahy. Po složitých manévrech s dopravou jsme konečně a s úlevou vystoupili na hlavním nádraží a šli jsme se po náročné cestě občerstvit. I tato první zastávka byla pro nás kulturním požitkem, cílem mnohých z nás totiž byla slavná kavárna Louvre, kde před námi ještě za první republiky obědvali, popíjeli kávu a zajisté i tvořili například Karel Čapek, Franz Kafka, Tomáš G. Masaryk či Albert Einstein.  

Když jsme uspokojili naše žaludky a mlsné jazýčky, vydali jsme se směrem Valdštejnský palác, který je v současné době sídlem Senátu Parlamentu ČR. Prošli jsme se krásnými Valdštejnskými zahradami a dozvěděli jsme se mnohé o samotném paláci a Albrechtovi z Valdštejna. Na konci prohlídky jsme měli možnost se podívat do samotné zasedací místnosti Senátu, kterou jsme doposud znali pouze z televizních zpráv. 

Zlatým hřebem večera se ovšem stala naše návštěva Národního divadla, na kterou jsme se těšili nejvíce a na kterou jsme se náležitě společensky oblékli. Ještě před samotným představením jsme mohli prozkoumat historickou budovu divadla od základních kamenů, přes foyer až doslova na střechu. A pak už jsme zbytek večera jen se zatajeným dechem pozorovali divadelní inscenaci Kytice, která byla velmi poutavá, působivá a také i v modernějším pojetí, takže jsme si všichni přišli na své a nechali se pohlcovat výbornými výkony známých herců. 

Poslední tečkou za zajímavě stráveným dnem nám byl rychlý úprk na poslední vlak domů, ovšem náš skvělý kulturní zážitek to vůbec nepokazilo a na tento výlet budeme jistě rádi dlouho vzpomínat. 

 

Kateřina Černá, 3.B 

Zobrazit navigaci