Vyhledat na webu

Zavřít

Jak se naše škola změní díky 4.E

Začátkem listopadu jsme v rámci výchovy k občanství dostali zadání od pana učitele Vláška, abychom ve skupinách navrhli projekty, které udělají naši školu ekologičtější a udržitelnější. Zrealizování se dočkají minimálně tři projekty, z nichž s jedním se už můžete setkat v přízemí GJVJ u gaučů. 

Skupinky daly dohromady projekty od květinové výzdoby tříd přes půjčování pomůcek až po třídění hliníku. Celkem vzniklo osm originálních projektů (Půjčovna PomůcekJirsík Módní ikonouZelený JirsíkStaň se ekologem, Jirsíku!reHLINÍKujSdílej PomůckyJirsíkovo PapírobraníZáhonky před Školou).  

Na jedné z posledních hodin před Vánoci se hlasovalo o těch nejlepších na základě jejich pozitiv a negativ. Na třetím místě s 10 hlasy se umístila „Sdílej Pomůcky“, na druhém s 11 hlasy skončilo „reHLINÍKuj“ a nejvíc hlasů, tedy 12, dostalo „Jirsíkovo Papírobraní“ 

  1. Jirsíkovo Papírobraní – Každé třídě se přidělí jedna krabice na znovupoužitelné papíry (např. popsané jen z jedné strany), aby se mohly znovu použít. 

  1. reHLINÍKuj – Hliník je hojně používaný a zároveň velmi jednoduše recyklovatelný, tudíž se naši spolužáci rozhodli na hliník umístit box v přízemí u schodů. Nasbíraný odpad bude podle potřeby jednou za čas odvážen do Výkupu druhotných surovin v Českých Budějovicích REMET. 

  1. Sdílej Pomůcku – V přízemí se bude nacházet krabice na sdílené předměty pro studenty, kteří je zrovna budou potřebovat. Půjčení předmětu se rychle a jednoduše domluví přes Facebookovou skupinu s původním majitelem! 

  Projekt reHLINÍKuj, jak už jsme zmínili, můžete najít v přízemí u gaučů a ostatní projekty se v blízké době na chodbách nebo ve třídách objeví též. Pracování na tomto zadání jsme si užili a budeme moc rádi, pokud pro nějaký z našich projektů budete hlasovat i vy v blízké době na instagramu @jirsikarna 

Dopadne hlasování stejně jako v naší třídě? Který nápad se skutečně povedl? Pojďme si to udělat ve škole ještě příjemnější! 

Přejeme krásný nový rok :) 

Jan Maršálek a Hermína Ottová 

Zobrazit navigaci