Vyhledat na webu

Zavřít

FARMAKOS 2021

Možná si říkáte, co to asi je za zkratku? Jedná se farmaceutický korespondenční seminář pořádaný Farmaceutickou fakultou Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Během minulého školního roku si studenti této fakulty připravovali zajímavé úlohy pro zájemce z řad středoškoláků, které přinášely náhled do světa studia farmacie a následně i tohoto povolání. I já jsem tak měla možnost objevovat taje výroby léků, studia léčivých rostlin nebo se dozvědět něco o mechanismech působení různých opiátů.

Vypracované úlohy nám následně organizátoři ohodnotili a obodovali. V konkurenci dvaceti zájemců z celé České republiky i ze Slovenska se mi podařilo obsadit 2. místo.

Pro účastníky tohoto semináře se následně na konci září uspořádalo online setkání, kde jsme měli možnost se setkat s organizátory, dozvěděli jsme se mnohé o studiu tohoto zajímavého oboru a probrali jsme i perličky ze semináře. Toto příjemné setkání vyvrcholilo Kahootem – kvízem, který shrnul celý první ročník FARMAKOSu a vypíchl zajímavosti ze světa léků. Výherci kvízu následně dostali drobnou pozornost od farmaceutické fakulty.

Kateřina Černá, 3.B

Zobrazit navigaci