Vyhledat na webu

Zavřít

Exkurze 2.E do Českého Krumlova

Naši exkurzi jsme zahájili u železniční polikliniky, kde jsme měli sraz. Jakmile jsme se sešli v plném počtu 31 žáků a 2 profesorek, vyrazili jsme.

Po dlouhé 30minutové cestě na krumlovské nádraží jsme ušli cca 1 km k fotoateliéru Seidel. Po krátké svačině na zahradě fotoateliéru jsme vstoupili do fotoateliéru. Jako první jsme se vyfotili v námořnickém/dobovém stylu. Hned po fotce jsme zahájili prohlídku budovy. Na konci prohlídky budovy jsme si mohli vyvolat fotogram.

Po ukončení exkurze ve fotoateliéru jsme měli rozchod na náměstí. Po naší malé procházce v uličkách Krumlova a občerstvení v nejbližší waflárně jsme vyrazili na cestu do grafitového dolu.

Po příchodu ke grafitovému dolu jsme se oblékli do kombinéz a do holínek. Po obléknutí jsme nasedli do vláčku, který nás odvezl 1 km od východu. Odtud jsme šli pěšky. Během cesty nám pan průvodce řekl zajímavé informace o dole. Po celé naší cestě grafitovým dolem jsme si dali svačinu, nakoupili suvenýry a dobroty a šli na autobus. Autobusem jsme se vrátili zpět do Českých Budějovic na železniční polikliniku, kde jsme náš výlet zakončili :).


Eliška Ježková, Marie Šejharová a Lucie Řimnáčová 2.E

Zobrazit navigaci