Vyhledat na webu

Zavřít

Erasmus+ Green energy

V době od 23. do 29. 2. 2020 mělo pět studentů a dva učitelé našeho gymnázia možnost na týden vycestovat do Adany, matky proslulého kebabu a jednoho z největších měst Turecka, kde se zúčastnili projektu programu Erasmus + na téma „Green Energy“. Společně s našimi druháky se na projektu podíleli studenti místní, dále pak z Polska, Rumunska a Itálie.

V průběhu této akce se mládež zabývala otázkou obnovitelných zdrojů energie prostřednictvím vlastních i cizích prezentací a přednášek k tématu, návštěv větrných i vodních elektráren a v neposlední řadě workshopů na různých středních školách v Adaně. 

Přestože hlavním tématem tohoto výjezdu byla zelená energie, studenti měli během celého týdne jedinečnou šanci poznat tureckou kulturu a společnost na vlastní kůži. Od bydlení v tureckých rodinách po navštěvování střední školy Adana Ticaret Borsasi Anadolu Lisesi, turecké kuchyně a poznávání Turecka po všech jeho stránkách - přírody, památek, centra Adany, ale i provincie Hatay, přímé hranice se Sýrií.


Projektový týden vyvrcholil hlasováním o projektovém logu a večerem stráveným loučením s nově nabytými přáteli. Studentům se z Turecka vůbec nechtělo a už teď si plánují jeho návštěvu v budoucnu.

Ze setkání si můžete prohlédnout video

Zobrazit navigaci