Vyhledat na webu

Zavřít

Body positivity – přednáška

Minulý čtvrtek v rámci semináře z psychologie přijala pozvání Mgr. Tereza Jirotka Beníčková, která se dlouhodobě zabývá psychoterapeutickou praxí v oblasti práce s klienty s nadváhou. Krátce nás seznámila s možnými cestami, jak se vůbec může člověk stát psychologem či psychoterapeutem, a provedla nás vlastní cestou, jak se ke své specializaci dostala.  

Psychologie je velmi rozsáhlý obor a paní Beníčková je toho důkazem. Seznámila nás s výjimečným zaměřením, které se věnuje práci převážně s lidmi, kteří se snaží zhubnout, ale nejde jim to. Potýkají se pak často s nepříjemnými pocity. Tíživé jsou pro ně nejen možné úzkostné stavy či přidružené psychické problémy, ale i reakce a předsudky ze strany okolí mohou být leckdy velmi bolestivé. Paní Beníčková nám představila způsob, jak se svými klienty pracuje v rámci kognitivně behaviorální terapie, a společně jsme měli možnost si vyzkoušet i jedno z účinných cvičení proti úzkosti. 

Na závěr jsme společně hovořili o tom, jak si vybudovat nebo zlepšit vztah k vlastnímu tělu. Změna chování vede ke změně emocí a myšlení, a proto bychom se i my měli k sobě chovat s úctou a láskou, aby naše myšlení a vztah k sobě samým zůstaly pozitivní. 

Lucie Váchová, 4. A 

Zobrazit navigaci