Beseda se senátorem Zbyňkem Sýkorou
Dne 25. 5. se všichni studenti 3. ročníku zúčastnili debaty s panem senátorem Zbyňkem Sýkorou, který je současně předsedou Českého paralympijského výboru. Tématem byly para sporty a život lidí s handicapem, ale i fungování Senátu Parlamentu ČR. Z výkladu pana Sýkory bylo znát, že cesta do Senátu je spletitá. Minimálně v případě tématu přednášky: od osobního příběhu, přes sporty, osobní zážitky, znovu sporty, a další osobní zážitky, a ještě jednou sporty, jsme se konečně dostali do Senátu. A to ji dokázal pan senátor absolvovat na vozíku (jak přednášku, tak Senát).
Z výše popsaného je snad patrné, že panovala velmi uvolněná nálada. I přes vysoké ústavní postavení pana senátora probíhala celá beseda velmi lidsky a otevřeně. Řešili jsme efektivitu Senátu, demonstrace i konkrétní zákony. Zajímavý byl například názor na změnu minimální hranice procentních bodů nutných pro vstup politického uskupení do sněmovny či postřehy ke změně jednacího řádu sněmovny s cílem zkrátit mnohahodinové projevy.
Děkujeme panu senátorovi Zbyňku Sýkorovi za skvělé setkání.
Jáchym Dračka, 3.A