Vyhledat na webu

Zavřít

4.E čte a doporučuje

Rádi byste si přečetli knihu, ale nevíte jakou? Nechte se inspirovat žáky 4.E! Ti pro vás v rámci hodin českého jazyka připravili upoutávky na šest zajímavých knih.  
Místo stanoveného seznamu knih na povinnou četbu nám paní profesorka připravila šest úryvků z šesti různých knih. Poté, co jsme pečlivě zvážili, který z úryvků se nám líbil nejvíce, jsme si každý jednu ze šesti knih vybrali k přečtení. Názvy knih nám do této chvíle byly tajemstvím, takže pro nás bylo překvapením, jakou knihu jsme si vlastně vybrali. Posléze jsme se roztřídili do skupin podle toho, jakou knihu jsme si vybrali, a čekal nás další nelehký úkol.  
Naším úkolem bylo přečíst si knihu a ve skupinách natočit několikaminutovou upoutávku na tuto knihu a také vytvořit reklamní plakát. Naše třída se takovým zadáním nedala zastrašit a s chutí se do tvorby upoutávek pustila. A po tvrdém boji s mikrofony, kamerami a klapkami jsme si navzájem upoutávky odprezentovali. 
A jak se nám upoutávky povedly, můžete posoudit sami! Na chodbách našeho gymnázia můžete naleznout již zmiňované reklamní plakáty s QR kódem, který vás přesměruje na videa ke knize. Třeba i vy naleznete knihu, která se stane součástí vaší knihovny! 

Tereza Váchová a Václav Zahálka, 4.E 

Zobrazit navigaci