Ráno 2. prosince se členové kroužku německé konverzace pro nižší gymnázium vydali přes hranice do sousedního Německa. Cílem bylo spřátelené moderní Gymnasium Tassilo v Simbachu. Projektu se účastnilo 9 žáků a 3 dospělí jako dozor. Po namáhavé, dlouhé, tříhodinové cestě mikrobusem nás čekal společný den s německými vrstevníky za účelem zdokonalení jazyka a lepším poznáním jiného národa.

Dopoledne jsme hráli hry, ve kterých jsme se museli jakýmkoli způsobem dorozumět a splnit úkol jako seřadit se podle dnu narození, velikosti nohy nebo najít dvojici ke své pohádkové postavě, která nám byla přiřazena. Dokonce jsme si i společně zazpívali německé koledy.

K obědu jsme si v menze dali skvělou porci bavorského bramborového salátu s karbanátkem.  A odpoledne jsme si zahráli Stadtralley, což je hra prověřující, jak se vyznáte ve městě. Rozdělili jsme se do čtyřčlenných skupinek, vždy dva Němci a dva Češi, do rukou jsme dostali pracovní listy s vyfocenými stanovišti. Měli jsme doplnit například, kdy má v pátek otevřeno radnice nebo kdy se v kině hraje film Last Christmas. A jelikož je město Simbach na hranicích, jedna zastávka byla dokonce v Rakousku. Jedno družstvo neztratilo ani jediný bod.

Výlet se náramně vydařil a i když jsme se ne vždy a ne všichni domluvili německy, angličtina se nám ale vyplatila. Loučení nebylo příjemné, ale doufáme, že se brzy opět setkáme. Do té doby se budeme pilně učit německy.

Hermína Ottová, II.E