O podzimních prázdninách studenti našeho gymnázia s pí. prof. Vítkovou navštívili Paříž. Počasí nám sice moc nepřálo, ale celý výlet jsme si moc užili.

 V sobotu ráno jsme celý výlet začali návštěvou Eiffelovy věže a Invalidovny s hrobkou Napoleona. Poté jsme se pěšky přesunuli přes náměstí Trocadéro k Vítěznému oblouku, prošli jsme se po Champs Elysées a poté se vydali k Mostu Alexandra III a  Assemblé Nationale. Prošli jsme se kolem Seiny k Musée d´Orsay až na Boulevard Saint Germain.

Druhý, bohužel deštivý, den jsme zahájili návštěvou bývalé rezidence francouzských králů Versailles, cestou zpět do Paříže jsme projeli moderní čtvrť La Défense a odpoledne strávili v malebné čtvrti Monmartre, kde jsme navštívili další ze symbolů města chrám Sacré-Coeur. Odtud jsme se přesunuli přes tzv. Velké Bulváry k budově státní opery,Opéra Garnier, a dále přes Place Vendome ke kostelu Madelaine.

Poslední den ráno jsme strávili několik nezapomenutelných hodin v muzeu Louvre. Poté jsme se přesunuli na Ile de la Cité ke katedrále Notre Dame a dále do Latinské čtvrti k Sorboně, Pantheonu a Lucemburským zahradám.

S Paříží jsme se symbolicky rozloučili vyhlídkovou plavbou po Seině.

Cestou domů jsme v nočních hodinách zastavili v Remeši u zdejší dech beroucí katedrály.