V neděli 6. 10. jsme se na vlakovém nádraží sešli, abychom vyměnili víkendové lenošení za balík zážitků a vědomostí. Po příjezdu do Prahy jsme cestou úspěšně zdvojnásobili náš učitelský dozor a rychle pokračovali na Pražský hrad, kde jsme navštívili výstavu týkající se doby Václava IV.

Podivili jsme se zdobným relikviářům, několika různým madonám, nádherně iluminovaným knihám či drobnému sedlu z kostí a paroží zvířat a po krátké pauze se (pěšky) vydali zase dál.

Naším druhým cílem bylo Národní muzeum, přesněji výstava Tutanchamon: RealExperience, věnující se egyptskému posmrtnému životu. Nejprve jsme byli obrovsky nalákáni na obrovskou kostru plejtváka obrovského, a tak jsme byli pochopitelně obrovsky zklamáni a roztrpčeni, když se návštěva plejtváka nakonec nekonala. Skvělý multimediální zážitek z výstavy Tutanchamon nám alespoň trochu vylepšil náladu, stejně jako žhavá debata ohledně pravosti (či případné nepravosti) vystavené mumie.

Po dvou hodinách v příjemném kupé expresu Budvar jsme večer opět zdárně dorazili zpět do Budějovic, obohaceni jak duševně, tak fyzicky, krásnými výstavami, ale také půvabem a atmosférou našeho hlavního města.

Velký dík patři samozřejmě našim profesorům, paní Šimečkové a panu Kunešovi, za milou a přátelskou atmosféru!

                                                                                   Za celou výpravu Barbora Pavlíková, 8. E