Rozhodování o vítězi Ceny Česká kniha se chýlilo ke konci, a proto jsme se my, porotkyně z 1.B a 2.A, vydaly 16. dubna o ředitelském volnu (!?) do Primátorského salonku Městské knihovny v Praze, abychom se o vítězi dohodly společně se studenty z Prahy a Hradce Králové. Celkem jednoznačně jsme se shodli na knize Probudím se na Šibuji od osmadvacetileté Anny Cimy. Celá akce byla velmi noblesní a čekal na nás i raut. Toto setkání je zdokumentováno na následujícím odkazu: http://www.ceskakniha.com/CZ/CK2019_CZ.php?lang=CZ

Naše role tím ale neskončila, byly jsme totiž pozvány na veletrh Svět knihy, který jsme si také moc užily. Stihly jsme křest audioknihy Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, nakoupily jsme mnoho knih a v 17: 00 nás čekala další akce spojená s Českou knihou, které se účastnila loňská laureátka Alena Mornštajnová a vítěz ceny udílené čtenáři Jan Štifter.

Možnost být součástí studentské poroty ceny Česká kniha nás nejen obohatila o spoustu zážitků, ale také jsme nahlédly do světa současné české prózy a podívaly jsme se na místa, do kterých bychom se samy asi nedostaly.