Také jste slyšeli, že se generace Z nezajímá o svou historii? Studenti našeho gymnázia Vám tento mýtus rádi vyvrátí.

Nejen proto se ve čtvrtek 11. dubna vydali žáci 3.C spolu se 7.E do hlavního města zhlédnout drama „Její pastorkyňa“ v podání úžasných herců Vinohradského divadla v čele s bývalou první dámou Dagmar Havlovou Veškrnovou v roli Kostelničky, hercem a dabérem Pavlem Rímským jako Rychtářem a jeho ženou skvěle ztvárněnou temperamentní Naďou Konvalinkovou. Známý příběh Gabriely Preissové o nevlastní dceři nenechal u žádného ze studentů oka suchého.

Emotivní zážitek z toho dne byl umocněn ještě prohlídkou Židovského města, kde jsme se vydali po stopách Golema skrze síť muzeí situovaných v židovských synagogách. Nechyběla ani prohlídka židovského hřbitova, a tak si studenti mohli na vlastní oči prohlédnout pomník Jehudy ben Bezalela známého spíše pod jménem rabbi Löw.

Naneštěstí má den jen dvacet čtyři hodin, a celá skupina se tak musela neochotně vydat na cestu domů vlakem. Myslím si, že mohu mluvit za všechny, když prohlásím, že jsme si exkurzi užili a jsme vděční za nahlédnutí pod pokličku české minulosti.

Michala Brodská, 3.C