Ve třídě 1. A proběhlo divadelní představení tragédie Hamlet od světoznámého spisovatele  Williama Shakespeara. Když nás paní učitelka Schacherlová před měsícem rozdělila do skupin a rozdala nám dějství, připadalo nám, že to nikdy nedokážeme zahrát.

Podle díla jsme si vytvořili scénáře, dle kterých jsme potom naše scénky sehráli. Ve svém volném čase i v rámci hodin jsme se scházeli a pilně trénovali veškeré výstupy a řeči. Kolemjdoucí se na nás sice dívali divně, když jsme zkoušeli uprostřed parku, ale stálo to za to. Veškeré kostýmy a kulisy jsme si obstarali sami.  Moc jsme se bavili a hlavně jsme se učili hravou formou.

Ten den zaznělo postupně všech 5 částí od 5 skupin. O přízraku, který se vznášel nad hradbami, o kruté pravdě, kterou Hamlet musel snést, o pomstě a o chamtivosti krále, o vychytralosti dánského prince, o smyslu života, který Hamlet postrádá a o smrti.  Na to, jak náročný úkol pro nás to byl, jsme to podle mě zvládli skvěle. Myslím si, že i těm, kteří o Hamletovi nikdy neslyšeli, je teď jasné, kdo to byl, protože jsme se do rolí mohli opravdu vžít.