Hodně z vás nejspíš ví, že je naše škola součástí projektu Dresjovice. My jsme na návštěvě v Drážďanech byli v září a první týden v dubnu nás na oplátku navštívili němečtí studenti. Nemohli jsme se dočkat a už od října jsme škrtali dny v kalendáři. A konečně to bylo tady. Sotva jsme se vrátili z Říma, čekal nás týden plný akcí, výletů a zábavy. Téma našeho projektu bylo Dům budoucnosti a výsledkem našeho týdenního snažení byl model naprosto energeticky soběstačného a ekologického rodinného domu.

V pondělí odpoledne jsme pro naše německé přátele došli na nádraží, dovedli je do školy, připomněli jsme si naše jména formou minutového rande a zahráli si Kahoot, který připravila Simča. Celý první uvítací den byl zakončen večerním promítáním velice zábavné komedie ve sborovně.

V úterý jsme se podívali ve skupinkách do hodin. Pro německé studenty to bylo velmi zajímavé a měli na nás spoustu otázek: Jak můžeme zvládat tolik předmětů za den? Nevadí nám takový hluk na chodbách? Poté jsme se vypravili do informačního centra JE Temelín a dozvěděli se vše o fungování elektrárny a efektivitě jaderných elektráren obecně. Odpoledne už nás čekal pro některé mnohem zajímavější program: prohlídka města a večeře v rodinách. Téměř všichni jsme si vzali do rodin jednoho až dva studenty a ukázali jim (stejně jako oni nám před půl rokem) místní stolování a každodenní zvyky.

Středa začala zajímavou a velice přínosnou exkurzí do Bosche. Viděli jsme výrobní linky a ocenili inovace ve strojírenství. Odpoledne patřilo projektům, naše představivost pracovala na plné obrátky. Dělali jsme všechno pro co nejekologičtější a nejkrásnější domy.

Čtvrtek dopoledne už jsme mířili do finále. Všichni jsme se snažili a domy se moc povedly. Prohlédli jsme si navzájem naše výtvory a obdivovali nápady jiných. Hned po obědě jsme vyšli na Černou věž, ukazovali jim vzdálená místa a užívali jsme si krásný výhled na naše město. Dokonce i německé studenty očarovalo kouzlo Budějovic a okolí. Na dvoře se poté konal turnaj ve smíšených družstvech v ringu, paní profesorky nám objednali pizzu a my se tak mohli se studenty z Drážďan pořádně rozloučit.

V pátek už jen někteří z nás šli doprovodit naši návštěvu na nádraží. Všichni jsme si projekt užili a moc děkujeme skvělým profesorkám, které nám umožnily se ho zúčastnit a tak hezky vše vymyslely. Tento týden patřil jistě k těm nejlepším týdnům, jaké jsme díky našemu skvělému gymnáziu zažili a budeme na něj s radostí vzpomínat.  

 Linda Šedová 4.E.