Dne 17. 3. 2019 jsme se my, kvintáni a pár našich kamarádů z kvarty , vydali na dlouho očekávaný lyžařský kurz. Po dlouhé době bylo krásné počasí, zavazadla a lyže byly naloženy, doklady zkontrolovány a tak jsme mohli vyrazit - směr Slovensko, Chopok. Cesta nám utekla jako voda a po pár hodinách jsme se již šli ubytovat a připravit na náročný týden.

Naše pokoje byly skromné, to se však nedá říci o jídle. Švédské stoly k snídani praskaly pod náporem všemožných dobrot a večeře nás plně nasytily na celý večer.

Lyžovat jsme se vydali hned druhý den, ani ošklivé počasí nás nezastrašilo. Byli jsme rozdělení do tří družstev podle lyžařských schopností a dovedností. První družstvo si užívalo rychlého a vzrušujícího volného terénu, druhá skupina se podívala na červené a černé sjezdovky a nelyžaři ochutili krásy lyžování na bezpečných modrých sjezdovkách. V průběhu týdne se nejen vylepšilo počasí, ale i my jsme se přiučili novým věcem a každým sjezdem se zlepšovali.

Únavu jsme na sobě začali pociťovat ve středu, kdy nastal obávaný krizový den. Naštěstí jsme jej zakončili návštěvou Tatralandie, kde jsme si odpočinuli a načerpali nové síly.

I když nás všechny lyžování bavilo, nejvíce jsme si užili společné večery a i přes pár třídních sporů jsme byli v pátek na diskotéce opět kolektiv plný skvělých lidí, kteří si umí užít zábavu. Při půlnoční polce s panem Blažkem jsme oprášili znalosti z tanečních a velice jsme se nasmáli a zakončili tak vydařený třídní výlet.

Domů jsme se vrátili odpoledne v sobotu 23.3., kde na nás již čekali natěšení rodiče. Stačilo už jen vyndat lyže, kufry, rozloučit se a lyžařský kurz byl oficiálně za námi.

Děkujeme naším pánům profesorům a instruktorům za vydařený výlet, který proběhl (až na pár zranění) hladce a na který budeme všichni ještě dlouho vzpomínat. 

za třídu 5.E, Nikola Mrázová