Prvního dne měsíce března jsme se brzy ráno sešli na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích, ze kterého jsme se vydali překvapivě exkluzivním vlakem Českých drah do Prahy.

Před prohlídkou jsme se společně prošli okolím Václavského náměstí a po krátkém čekání jsme byli vpuštěni do útrob Národního Divadla. Na prohlídce jsme se dozvěděli některé zajímavosti o sále, okolnostech vzniku a téměř dvoutunovém lustru, dále jsme k nadšení některých účastníků stoupali a klesali snad po všech schodištích, které divadlo nabízí.

Poté, co fotograf Pepa zvěčnil naši krásu na terase a všichni se dostatečně pokochali výhledy, jsme se rozloučili s milou průvodkyní a mysleli jsme už jen na oběd. Z výšin terasy jsme klesli až do Café Louvre, ve kterém následoval slavnostní oběd v krásném prostředí.

Před představením jsme ještě rozproudili krev procházkou po Karlově mostě a dalších pražských dominantách. Po otevření divadla jsme se naposledy pokusili upravit naše zevnějšky a po usednutí na skvělá místa na 1. balkoně jsme se nechali naplno pohltit představením Kytice.

Úvodní baladou provázel František Němec se svým úchvatným přednesem, objevila se i Iva Janžurová, Jana Preisová a z mladších herců např. Patrik Děrgel. Všechny nás zaujaly především kostýmy, výborné rekvizity a snad ještě lepší herecké výkony, to vše pod taktovkou známého režisérského dua SKUTR, které si oriiginálně poradilo i s různými tématy typickými pro Kytici.

Po dechberoucím představení, které se nám všem moc líbilo, jsme se nejprve klidnou chůzí, později poněkud klopýtavým během na mokré dlažbě přesunuli na nádraží, odkud jsme se vlakem bezpečně dostali zpět do ČB.

Hana Houzarová a Jana Kolafová