V uplynulém týdnu (11. – 15. února) jsme na naší škole hostili program ERASMUS+ s názvem „SOS – Water sources are alarming“. Tématem shromáždění v České Republice byla „Voda v umění“. V rámci stejného projektu měli naši studenti možnost zúčastnit se setkání v Itálii, Portugalsku a Rumunsku. Tito studenti poté ubytovávali studeny z výše zmíněných zemí a z Turecka, do kterého se výprava (tentokrát však pouze učitelů) teprve uskuteční.

Každý den byl připraven odlišný program zaměřený na problematiku vodních zdrojů a vodu v umění. Jen pro představu – exkurze na vodárenskou věž v Českých Budějovicích, výlet na vodní nádrž Švihov, do Vodního domu, do Třeboně, na zámek Hluboká či do ZOO Ohrada.

Ve čtvrtek se konaly workshopy přímo ve škole. Jednotlivé skupiny studentů přednesly své prezentace představující vodu v umění jejich země, poté pro ně byla připravena zábava ve formě výtvarného a hudebního workshopu.

Ve čtvrtek večer se poté měli všichni možnost zúčastnit se maturitního plesu třídy 4. B.

Celý týden byl tak naplněn zajímavým a poučným programem, který byl slavnostně završen pátečním slavnostním obědem. Po pěti výtečných chodech byly všem rozdány dárky na rozloučenou.

V sobotu se všichni sešli na nádraží a proběhlo, v některých případech i velmi srdceryvné, rozloučení. Myslíme si, že pro všechny účastníky to byla zajímavá zkušenost a snad jsme si odnesli i nějaké nové poznatky a zkušenosti.

Za zúčastněné studenty Barbora Pavlíková, Michaela Wipplingerová, 7. E