V pátek 23.11. náš tým fyzikálních nadšenců z kvarty (Janek Hlavatý, Šimon Jukl, Alexander Mateides a Linda Šedová) opustil po první hodině vyučování a zamířil s paní profesorkou Hadravovou do gymnázia Jírovcova, kde se konala matematicko-fyzikální soutěž Náboj Junior.

Nikdo z nás nečekal nějaký skvělý výsledek. Chtěli jsme to zkusit a hlavně si to užít. Cílem bylo vyřešit 42 úloh do dvou hodin. Vyřešit tolik úloh za dvě hodiny se nám všem zdálo naprosto šílené a nezvládnutelné. Jak si vedeme jsme mohli pozorovat celou dobu až na posledních třicet minut. Celou dobu jsme se drželi na čtvrtém místě. Po dvou hodinách usilovného počítání (zvládli jsme 25 úloh) byla krátká přestávka a po ní se šlo hned vyhlašovat.

Potom co se vyhlásila Jírovcovka na sedmém místě, mysleli jsme si, že jsme se přeslechli a že jsme nejspíš na osmém místě. Když vyhlásili náš tým na prvním místě, nedokázali jsme tomu uvěřit. Pořád jsme si mysleli, že je to nějaký omyl, ale to už jsme na sobě měli tričko pro vítěze, v puse sladkou kremroli a fotili jsme se s druhým a třetím týmem.

Se skvělým pocitem z poražení třech týmů z Jírovcovky a silného týmu z České a se sladkou mléčnou čokoládou v puse, diskutujíc o úlohách, které jsme nezvládli vypočítat, jsme se vrátili zpátky do školy pochlubit se paní Hadravové. Ta z našeho úspěchu měla stejně jako my velkou radost. V co nejbližší době bychom rádi navštívili další podobnou soutěž.