Pro všechny je přechod na novou školu vždy obtížný, a tak se vedení gymnázia snažilo nám, nováčkům, tuto změnu trochu usnadnit. Dne 4. září 2018 se vydaly třídy prvních ročníků na třídenní seznamovací kurz. Byli jsme ubytováni v RZ Radost v Dolu u Blatné, v příjemném prostředí obklopeném přírodou.

Prvotní strach i stydlivost vymizely během zábavných a originálních her, které pro nás instruktoři připravili. Tyto aktivity v nás probouzely soutěživost, kreativitu a hlavně spolupráci. Složení skupinek se navíc neustále měnilo a my jsme tím pádem měli šanci promluvit si úplně s každým.

K nejoblíbenějším hrám patřily například úkoly prohlubující důvěru, kdy si jeden z dvojice zavázal kolem očí šátek a druhý ho vedl přes překážky. Dále mezi 1.A a 1.B proběhla strategická soutěž, ve které šlo o to, sebrat druhému týmu co nejvíce šátků zastrkaných jako „ocásky“ do kalhot. Také jsme měli z přídělů určitého materiálu vymyslet nějakou konstrukci, která by zabránila vajíčku, aby se při hodu z prvního patra nerozbilo.

Sami jsme si na začátku stanovili pravidla, podle nichž jsme se chtěli v následujících dnech (i po dobu studia) chovat. Toto a mnoho dalšího se nám moc líbilo, a ačkoliv nám první den trochu sprchlo, jsme vděční, že jsme se mohli této akce zúčastnit. Hlavním cílem adaptačního kurzu bylo stmelení třídního kolektivu a navázání nových vztahů, což se, myslíme, podařilo na jedničku a všichni budeme na tento zážitek rádi vzpomínat.

Michaela Matějková, 1. A