Ve středu 6. 6. 2018 se naše třída 3.E společně s panem profesorem Filipem vydala do Písku na literární exkurzi.

Sešli jsme se v 8:45 v českobudějovické nádražní hale a přemístili jsme se vlakem do Protivína. Jelikož byla na trati výluka, zbytek cesty jsme absolvovali autobusem.

Z píseckého nádraží jsme šli rovnou do muzea Adolfa Heyduka - vlastně přímo do jeho bytu. Dokonce jsme ho navštívili zrovna v den, kdy se před 183 lety Adolf Heyduk narodil. Bylo zvláštní a zároveň krásné se procházet místnostmi, kde kdysi žil jeden ze slavných Májovců. Viděli jsme jak filmový dokument o jeho životě, tak i původní vybavení bytu a hlavně spoustu svazků knih. Nemalou část z nich s věnováním od významných lidí a jeho přátel, například od Jana Nerudy nebo Elišky Krásnohorské.

K poledni jsme se prošli po nejstarším mostě ve střední Evropě. U něj stály také nové pískové sochy, které mají připomínat sté výročí založení samostatného Československa.

Pak jsme si stihli už jen pochutnat na zmrzlině u řeky Otavy a museli jsme vyrazit na autobus, aby nás dovezl do Protivína. Odtud jsme se dopravili zpátky domů vlakem.

 Lidé by stále létali do cizích zemí a hledali exotiku, ale já si myslím, že krása se dá najít všude. I v nedalekém Písku.

 Zuzana Kodýmová, 3.E