11. května se konala školní exkurze do Vídně. Sraz byl v děsivých šest hodin u nádraží. Exkurzi vedly paní profesorky Schacherlová a Gottwaldová. Zajisté to chtělo hodně odvahy vydat se se čtyřiceti pěti gymnazisty vstříc velkoměstu.

Do Vídně jsme dorazili v půl desáté. Pan řidič nás vysadil ve špatné lokaci, a tak nás na rozehřátí čekala cesta metrem ke Stephansdomu. Byla to mohutná gotická stavba tyčící se do výše 136 metrů. Vystoupali jsme až nahoru, odkud byl úžasný výhled na okolní město. Po sestupu jsme zahájili přesun ke Karlskirche. To je takový vídeňský Taj Mahal (Táč Mahál). Tam jsme si dali svačinu doprovázenou krmením kachen vídeňských.

Odtud jsme se přemetrovali k ulici Museumsquartier, což je čtvrť, kde jsou jenom muzea, paláce a zámky a uprostřed toho všeho stojí kolosální socha Marie Terezie. Nedaleko je Mariahilfer Straße, což je největší nákupní ulice ve Vídni. Tam jsme dostali rozchod na oběd.

Dále jsme se přesunuli do nejmodernější části Vídně, UNO City. Tato část města je plná mrakodrapů a moderních staveb. My osobně jsme navštívili kostel katolické církve (taková velká krychle s křížem).

Pak už jsme jeli do Prátru, na který jsme se moc těšil. Navštívili jsme s kámoši několik atrakcí. Nebudu vám tyto atrakce popisovat, ale vězte, že to bylo super.

Pak už jsme si jen rychle prohlédli teplárnu od slavného architekta Hundertwassera. Odtud jsme se přesunuli k zámku Schönbrunn, kde nás vyzvedl náš autobus.

 Z Vídně jsem si odvezl spoustu krásných vzpomínek, skleničku z Mekáče a dluh 17 euro mému spolužákovi.

Václav Krásnický, II.E